پیام اتحادیه دانشجویی دفتر تحکیم وحدت خطاب به تجمع اعتراضی به دعوت اتحادیه دانشجویان اروپا

پیام اتحادیه دانشجویی دفتر تحکیم وحدت خطاب به تجمع اعتراضی به دعوت اتحادیه دانشجویان اروپا

دوستان عزیز  اتحادیه دانشجویان اروپا!

مردم ایران 31 سال قبل در  انقلابی مسالمت آمیز بر علیه حاکمان مستبد خود به پا خاستند و با هدف استقرار دموکراسی ، عدالت و جمع شدن بساط استبداد به خیابان آمدند. در آن روزگار دانشجویان اصلی ترین گروه مخالف با خودکامگی های دستگاه حاکم  بر ایران بودند.


31  سال قبل دانشجویان ایرانی مقیم در کشورهای مختلف اروپایی نیز با همیاری همکلاسی های اروپایی شان مبارزه مدنی گسترده ای بر علیه شاه ایران به راه انداختند تا صدای آزادی خواهی مردم ایران را به گوش مردم غرب برسانند. آنها در این راه موفق بودند وتوانستند چهره ضدمردمی و عملکرد ضد حقوق بشری شاه ایران را افشا کنند.متاسفانه انقلاب مردم ایران اما در همان ابتدای راه منحرف شد.انقلابی که با هزینه های زیاد وبا هدف آزادی خواهی و قانون خواهی و  ضدیت با استبداد پیروز شده بود به سوی استبداد دینی رفت و کار بدان جا رسید که نظامیان کت و شلوار پوش ومزدوران شبه نظامی رژیم در ماه ژوئن گذشته با کودتا در برابر اراده ملت،محموداحمدی نژاد نماد بنیادگرایی ،استبداد و خشونت طلبی در جهان امروز را دوباره به کرسی ریاست جمهوری نشانده و رای مردم را که برعلیه احمدی نژاد وسیاست های هنجارشکن و تندروانه اش بود نادیده گرفتند.

حاکمان امروز ایران در نه ماه گذشته تلاش کرده اند تا  اعتراضات مردم ایران را به ضرب گلوله،زندان و شکنجه سرکوب کنند.

با این وجود جوانان و دانشجویان ایرانی برای مبارزه با استبداد حاکم بر ایران راه مبارزه مسالمت آمیز را برگزیده اند.در روزگاری که در کشورهای همسایه ما، عراق افغانستان و پاکستان، جوانان برای بیان اعتراض اسلحه به دست می گیرند و حتی خود را منفجر می کنند. دانشجویان و جوانان در ایران با نفی خشونت و مبارزه مسالمت آمیز وبه کمک ابزارهای دنیای مدرن از جمله اینترنت حاکمان مستبد خود را سردرگم ومستاصل ساخته اند.

دوستان عزیز در اتحادیه دانشجویان اروپا!

همانگونه که احتمالا در جریان اخبار این روزهای کشور ما قرار دارید تا کنون بدلیل همین اعتراضات مدنی وآرام دانشجویان و جوانان ایرانی، هزاران نفر از آنان به کمیته های انضباطی احضار شده اند و بصورت غیر قانونی از ادامه تحصیل آنان در دانشگاه ممانعت بعمل آمده است وصدها تن از انان هم اکنون در زندان های رژیم بسر می برند و تعدادی نیز در زندان کهریزک بر اثر شکنجه کشته شدند ولی دولت احمدی نژاد مسبب اصلی کشتار آنان را در دولت خود وقیحانه  ابقاء کرد.

اینک بیش از 40 روزاست که عضو شورای مرکزی و دوست شجاع ماخانم بهاره هدایت سخنگوی اتحادیه دانشجویی دفتر تحکیم وحدت که در ماه دسامبراز طریق ویدئو کنفرانس با شما سخن گفت در زندان انفرادی و تحت شکنجه به سر می برد وامکان داشتن وکیل و حتی ملاقات با خانواده را ندارد ویکی از اتهامات او تلاش برای رساندن صدای دانشجویان ایرانی به شما است.مرتضی سمیاری دیگر عضو این اتحادیه در دادگاه به اتهام تلاش برای دیدار با نمایندگانی از پارلمان اروپا محاکمه شد ؛ میلاد اسدی و مهدی عربشاهی دو عضو دیگر این اتحادیه دانشجویی  ماه ها است که در زندان به سر می برند و به همراه آنها تعداد زیادی از دانشجویان تحت تعقیب قرار دارند.

آری،این تنها گوشه ای کوچک از دوران سیاه و ستمبار وتراژیک حاکم بر این روزهای ایران است.

اتحادیه دانشجویی دفتر تحکیم وحدت ضمن تشکر وتقدیر فراوان از دانشجویان اروپایی به دلیل اعلان همبستگی آنها با جنبش سبز مردم ایران و راهپیمایی اعتراضی 22بهمن ماه،تاکید می کند آنچه امروز خواسته های دانشجویان در ایران، اروپا و تمامی نقاط دنیا را به هم نزدیک می سازد ارزش های مشترک جهانشمولی همچون ازادی خواهی، صلح طلبی،دموکراسی و حقوق بشر است. ما از دانشجویان در اروپا و سراسر دنیا می خواهیم تا با اعتراض یکپارچه به نقض سازماندهی شده حقوق بشر در ایران واعتراض به حاکمان خودکامه ای که به دروغ خود را نماینده ملت ایران نامیده اند به یاری دانشجویان و مردم ایران بشتابند.

به امید زیستن در جهانی آزاد،آرام و برابر

شورای عمومی  دفتر تحکیم وحدت

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: